Přehled materiálů

Materiál COOLMAX FRESH FX

Materiál pocházející z české firmy Sintex Vás překvapí! Je velmi příjemný na dotek, obsahuje vlákna stříbra, takže zajišťuje svěžest po dlouho dobu. Je funkční, odvádí pot a velmi rychle schne.

LIGHTWIND

THINKYY je nová řada tkanin od italského výrobce CORNO

Materiál je jemný, prodyšný, rychleschnoucí. THINKYY je jako Vaše druhá kůže, následuje Váš pohyb a zlepšuje Váš výkon.

Podporuje Vaši sportovní vášeň a zlepšuje Vaše výsledky. Pomocí THYNKYY jste svobodní a cítíte se sami sebou.

Slož. materiálu: 80% polyamid, 20% elastan


THERMOCOOL

Je Vám příliš horko nebo příliš zima?

Všichni máme zkušenost s rozdílnými pocity při střídání pocitu tepla a chladu během sportovních aktivit,  kdy se mění intenzita zátěže zároveň s povětrnostními vlivy během dne a všichni známe negativní stránku tohoto jevu, který má vliv jak na komfort, tak  může zásadně ovlivnit náš sportovní výkon.

Protože se v průběhu dne nebo i během několika hodin mění úroveň naší aktivity a současně dochází ke změnám povětrnostních podmínek, inženýři vyvinuli unikátní přízi pro tkaniny a oblečení  nabízející oba tyto technické parametry. Zahřívá, když cítíte chlad a chladí, když cítíte teplo.

Thermocool je vlákno, ve kterém jsou spojené dvě naprosto odlišné vlastnosti a je navržené k optimalizaci přirozené tělesné termoregulační schopnosti: zajišťuje zchlazení odpařením nebo vyrovnání teploty dle potřeby nositele.

Jak ThermoCool pracuje?

Thermocool je kombinace vlákna Thermolite s dutým jádrem spolu s vláknem Coolmax s drážkovaným povrchem a poskytuje mimořádné výhody nad rámec toho, co lze očekávat pouze od jednoho druhu vlákna v přízi.

Vysoká aktivita - schlazení uživatele

Vlhkost se odpařuje rychleji než u ostatních materiálů díky jedinečnému  vláknu s drážkovým povrchem, které významně transportuje vlhkost od těla uživatele. Vlákno s dutým jádrem zase zvyšuje cirkulaci vzduchu a soustřeďuje energii při procesu odpařování.

Nízká aktivita – vyrovnání teploty
Duté jádro ve vlákně svými vlastnostmi termoregulace chrání uživatele před výkyvy teplot a díky tomu také předejde zchlazení a nadměrné teplo rozptyluje do vzduchu.

ThermoCool Fresh

Již ve středověku bylo stříbro známé svými očistnými účinky.  Ve středověkém Egyptě a v prvotní římské společnosti bylo stříbro uznávaným přírodním zdrojem  čistoty. Mnoho z těchto vlastností přijala i moderní medicína a používá stříbro v široké škále aplikací.

Včleněním přísady na bázi tohoto vzácného kovu do ThermoCoolu Fresh můžeme uživatelům poskytnout další navýšení souhrnu vlastností o svěžest oděvů.

Aktivní antimikrobiální složka je trvalá. V laboratořích vykazovala vysoký účinek proti širokému spektru mikroorganismů. Když tuto složku začleníte do polyesterového vlákna, získá tak bakteriostatické vlastnosti.

Mikroby jsou známé pojídáním složek v lidském potě a tělních tuků a to má za následek zápach výrobku.  Tato přísada kontroluje růst bakterií v tkanině a tím pomáhá  předcházet zápachu. Působením činných mechanismů dochází k narušení buněčné funkce mikroorganismů a zamezení jejich růstu.

Materiál CARBON

Novinky mezi materiály, obsahuje CARON, který zajišťuje:

antistatičnost - jeho vlákna absorbují a rozptylují elektrické náboje nahromaděné na vnější straně materiálu nebo při fyzické aktivitě

prodyšnost a regulace - reguluje teplo, vlhkost, zpomaluje tvorbu vlhkosti na kůži a udržuje konstantní teplotu

ochrana - chrání tělo před statickou elektřinou, smogem a UV zářením

bakteriostatičnost - respektuje kůži a chrání jí před bakteriemi, zápacehm, eliminuje riziko nepříjemných alergií

výkon - při fyzické aktivitě snižuje koncentraci kyseliny mléčné, zlepšuje krevní oběh a okysličuje buňky


Antibakteriální vložky MERYL

Nové pánské a dámské vložky Meryl z mikrovlákna, které je maximálně pohodlné, měkké jako druhá kůže.

Jedná se o rychleschnoucí a snadno udržovatelný materiál. Obsahuje bakteriostatické mikrovlákno MERYL SKINLIFE.

Materiál 3xDRY švýcyrského výrobce Shoeller

Technologie 3xDRY:

Ochrana z venku: chrání Vaše oblečení před vlhkostí a větrem a přitom zůstává materiál prodyšný. Současně snižuje možnost zašpinění oblečení. Prodyšnost: 3xDRY odvádí vlhkost z těla ven na vnější vrstvu materiálu kde se odpaří. To podporuje přirozené tělesné funkce a vy se cítíte příjemně při každé aktivitě. Suché během okamžiku: Oblečení vyrobené z materiálu 3xDRY schne viditelně rychleji než materiály bez této úpravy. Také po vyprání uschne výrobek během krátké chvíle.

 

Materiál SOFT SHELL

Materiál Soft Shell díky 2 vrstvám a speciální neprofukové membráně kombinuje 3 hlavní charakteristiky pro venkovní aktivity: ochranu proti větru, vodě a prodyšnost.Materiál je jemný a velmi příjemný na nošení, teplý, lehký a pružný.

 

Materiál SUPER ROUBAIX

Materiál s teflonovou úpravou - úprava odpuzuje vodu, materiál se velmi dobře udržuje, je nemačkavý, výborně prodyšný a měkký.

 

Materiál COOLMAX

Coolmax je nejrychleji schnoucí technologie, výborně odvádí pot, zachovává pocit komfortu při všech teplotách, patří mezi nejpříjemnější funkční materiály.

 

Materiál FLEECE

Materiál zajišťuje dobré vyrovnání tepla, chrání před chladem, je vodoodpudivý, vlhkost se rychle odpařuje. Ideální pro sportovní oblečení a extrémní sporty. Díky nemačkavé úpravě jsou výrobky stále pěkně hladké, dobře se nosí a umožňují volnost pohybu

 

LYCRA

Materiál obsahující LYCRU - Lycra zajišťuje oděvům výbornou pružnost, tvarovou paměť, je velmi příjemná, prodyšná a má dlouhou trvanlivost.

 

 

Materiál POROTEX

Porézní materiál od českého výrobce Gumotex je vysoce jakostní membránový materiál s výbornou vodotěsností, paroprodyšností a tepelnou nepropustností. Výborně chrání před deštěm, větrem a sněhem. Díky jeho vlastnostem oceníte příjemný pocit z aktivního pohybu.